Уся діяльність у рамках УСРТА здійснюється її членами на засадах етики

Документом, що регулює етичні аспекти діяльності членів УСРТА є Етичний кодекс УСРТА, який є системою норм і правил поведінки та діяльності членів даної організації, що базуються на гуманістичних засадах, загальнолюдських цінностях та принципах біоетики.

Кодекс створено з метою формування зрозумілих і прийнятних для УСРТА принципів її діяльності, спрямованих на загальне благо суспільства та членів УСРТА.

Взаємини членів УСРТА регулюються через цінності та принципи організаційної етики.

УСРТА формує власну внутрішню та зовнішню діяльність, виходячи із прийнятими її членами цінностями.

Порушення етичних цінностей та принципів Етичного кодексу УСРТА можуть бути оскаржені членом (членами) УСРТА через подання клопотання на розгляд Загальних зборів.

Взаємини фахівців-членів Організації з клієнтам, регулюються через цінності та принципи професійної етики. Для реалізації професійної етики члени Організації керується у своїй професійній діяльності керуються дійсними Етичним кодексом Європейської Асоціації Транзакційного Аналізу (ЄАТА – EATA), етичними кодексами психолога та лікаря України.

Метою Етичного Кодексу ЄАТА є створення методичних рекомендацій для фахівців, які працюють у галузях психотерапії, консультування, виконують організаторську та навчально-виховну роботу, у формуванні етичної поведінки. Кодекс зосереджений на критеріях професійної етичної поведінки. Цінності та відповідні етичні принципи становлять фундаментальну основу для формування етичної поведінки й визначення неетичної. Кожен окремий практикуючий фахівець погоджується з Етичним Кодексом ЄАТА й має відповідні щодо нього зобов’язання.

Порушення етичних цінностей та принципів, визначених Етичним кодексом ЄАТА, фахівцями-членами УСРТА, що призвели до порушень прав людини клієнтів, можуть бути оскаржені ними через подання етичних клопотань.