ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
Українська Спілка Реляційного Транзакційного Аналізу є фаховою спільнотою психологів та психотерапевтів з напряму Реляційного Транзакційного Аналізу. Метою нашої спілки є взаємний професійний розвиток: вивчення та практичне використання у своїй діяльності реляційного підходу, формування та розвиток власної професійної культури, засад та цінностей спільноти задля підтримки розвитку її учасників.
УСРТА заснована 4 червня 2020 року Антоном Єрмолаєвим та Андрієм Дектяренко. Є громадською організацією — юридичною особою і неприбутковою організацією, провадить свою діяльність у правовому полі, а прибутки спрямовує на розвиток спільноти. Для управління своєю діяльністю та визначення напрямків розвитку УСРТА має горизонтальну структуру організації, а керівними органами є Загальні збори та Рада Координаторів.
Основними напрямками діяльності нашої спілки є видавнича діяльність та практичні навчальні професійні проєкти. З 2018 року регулярно відбуваються інтервізійні зустрічі — групи професійного досвіду, які заклали фундамент для утворення спілки у 2020 році. За чотири роки діяльності ми налагодили процес перекладу та видання книжок і статей з РТА: видано книжку Гарґаден і Сіллз «Реляційний Транзакційний Аналіз: принципи в практиці»; у процесі перекладу перебуває книжка Карен Мінікін «Радикальна реляційна Перспектива в психотерапії Транзакційного Аналізу»; видання періодичного журналу спільноти «Перспектива» зі статтями з РТА та діалогом учасників спілки. Ми провелу Першу українську конференцію з Реляційного Транзакційного Аналізу разом з нашими колегами з Міжнародної Асоціації Реляційного Транзакційного Аналізу. Відбуваються регулярні зустрічі супервізійної групи — групи реляційного досвіду та професійного розвитку. Відбувається активна комунікація з учасниками спільноти.
Наші майбутні плани охоплюють розширення видавничої справи та збільшення груп реляційного досвіду й професійного розвитку, проведення конференцій, створення професійного простору для обопільного вивчення та заглиблення у ТА та РТА учасниками нашої спільноти, обміну професійним досвідом та власними поглядами, розвитку та підтримки здорової професійної культури. Також ми хочемо переформатувати «членство» в організації та залучати нових учасників.
Як окремий напрямок варто виокремити розвиток культури професійного об’єднання.
УСРТА не провадить та не є провайдером чи організатором сертифікаційних програм на статуси Транзакційних Аналітиків, не є об’єднанням спеціалістів навколо таких процесів, і відкрито конфронтує пошкоджувальній культурі які є в таких процесах.
УСРТА розробляє власний професійний етичний кодекс з урахуванням характеру реляційної перспективи клієнт-терапевтичних стосунків.
УСРТА продовжує формувати та вдосконавлювати етичний кодекс організації для формування культури професійної організації, взаємодії учасників програм і проєктів з іншими організаціями.
УСРТА є об’єднанням спеціалістів для спільного розвитку у напрямі РТА та ТА і вільно визначає формат та організовує навчальні, освітні та інші проєкти чи програми.
Учасникам навчальних проєктів чи програм, у які будуть залучені навчальні тренери (ПТСТА, ТСТА), будуть надані сертифікати з годинами та підписом тренера.
«Супервізійні» та «Інтервізійні» групи є групами професійного розвитку та групами професійного досвіду.
УСРТА формує та провадить культуру відкритості та видимості, будь-який спеціаліст, незалежно від професійної належності, статусу, членства тощо, який зацікавлений у вивченні та розвитку РТА та ТА, може вільно взаємодіяти з УСРТА. Ми запрошуємо надсилати свої пропозиції, публікації, проєкти тощо і будемо раді нашій плідній співпраці!
Реляційний Транзакційний Аналіз — це напрям Транзакційного Аналізу, що розвинувся в останні роки і який приваблює практиків ТА з багатьох різних куточків світу та з усіх чотирьох сфер.
За останні двадцять п’ять років відбулися суттєві зміни у теоретичних та практичних аспектах ТА, що відобразив подібні зміни у всьому світі психотерапії та консультування, психології, освіти та організаційного розвитку, а також мистецтва та архітектури.
У ТА цей «реляційний курс» був представлений зміщенням фокусу з уявлення когнітивного рівня як центрального у процесі психологічних змін до усвідомлення афективних, творчих, свідомих та несвідомих реляційних взаємодій як базових у процесі особистісного зростання, змін та трансформацій.
Зміни представлена роботами Novellino (1984, 1990), Moiso (1985), Barr (1987), Erskine (1991, 2001), Shmukler (1991), Woods (1996), Summers & Tudor (2000), Allen & Allen (2000), Cornell & Bonds-White (2001), Hargaden & Sills (2001), Hargaden (2003), Cornell (2001), Lewis (2002), Tudor (2003). Ряд цих статей були зібрані разом та опубліковані Haddon Press під заголовком «Від транзакцій до відносин: виникнення реляційної традиції в Транзакційному Аналізі» (Cornell & Hargaden, 2005). *
У 2002 році було опубліковано надзвичайно впливову роботу з транзакційного аналізу: “Реляційна перспектива” (Routledge) від Charlotte Sills та Helena Hargaden.
Нещодавна книга “Реляційний Транзакційний Аналіз — Принципи на практиці” (2010), опублікована Karnac та під редакцією Heather Fowlie та Charlotte Sill — містить 33 глави провідних авторів з усього світу з дослідженнями того, що означає запропонувати спеціалістам та клієнтам реляційну психотерапію.
Найновіші доповнення до реляційної бібліографії ТА — це Сотворчий Транзакційний Аналіз Keith Tudor and Graeme Summers (Karnac, 2014) та “Мистецтво Реляційної Супервізії” (Routledge, 2015) під редакцією Helena Hargaden.
Хоча виокремлення реляційного аспекту відображається у ряді підходів у теоретичному спектрі, і, крім того, терапевтичні стосунки широко визнані ключовим фактором успішного результату психотерапії, практики, які розділяють реляційні філософію буття та методи роботи постають перед викликом з боку практиків короткострокових напрямків психотерапії, орієнтованих на швидкі вирішення запитів та урядових програм, які пропагують щастя як просту та доступну альтернативу екзистенційним реаліям та невизначеності.
У цьому психологічному, освітньому, організаційному та політичному контексті ряд реляційних практиків та теоретиків об'єдналися, щоб утворити Міжнародну асоціацію реляційного транзакційного аналізу (IARTA), яка була заснована і розпочала роботу в 2009 році для сприяння розвитку Реляційного ТА.
Оскільки світ стає все більш складним і, можливо, хаотичним, це відображається на все більш складних психологічних процесах. Більшість, якщо не всі, нових ідей, виникають із необхідності зрозуміти щось, що неможливо пояснити чи зрозуміти в межах уже існуючого.
У ТА, як і в інших напрямках, багато досліджень за останні двадцять років натякали на те, що як практики ми намагаємось зрозуміти, спланувати та зберегти роботу, яку ми виконуємо, зі все більш складними запитами клієнтів. Реляційна база, яку ми та інші розробляли, зросла і обумовлена цим усвідомленням і актуальними потребами.
Основні напрямки діяльності на 2020-2025 роки:
Видавнича діяльність
Професійне навчання
Поширення інформації про Реляційний ТА
Продовження партнерських стосунків з IARTA